Ankara Google Adwords

Google Reklamları

Dünya çapındaki veri yönetiminde ilk sıralarda yer alan Google, kurulduğu tarihten beri geliştirdiği teknolojilerle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bugün dünya üzerinde milyonlarca insan Google sayesinde aradığı verilere hızla ulaşıyor. Verilerin doğru yönetilmesi ve yönlendirilmesiyle sayfalar ziyaretçileriyle buluşuyor. Bu ziyaretlerin çoğu doğru yönlendirmelerle web sayfası sahipleri ve hizmet kullanıcılar açısından memnuniyetle sonuçlanıyor.

Google Adwords nedir?

Google Adwords

Google dünya üzerinde çevrimiçi kullanıcıların kayda değer bir çoğunluğu tarafından tercih edilen popüler bir arama motoru. Her gün milyonlarca kişi google arama motorunu kullanarak ihtiyaçlarına ulaşmaya çalışıyor. Anahtar kelimelere göre üst sıralara yerleşen sayfaların hedef kitlelerine ulaşmaları kişisel ve sektörel başarı elde etmelerini sağlıyor.

Sanal dünyada hedefledikleri kitleye ulaşmak isteyen tüm kullanıcılar google reklamlarıyla başarıya bir adım daha yaklaşıyor.

Google’ın reklam vermek isteyen kullanıcıları için sunduğu birçok seçeneği var. Google arama motoru sizi ulaşmak istediğiniz kitleye belirlediğiniz kriterler üstünden titizlikle yönlendiriyor.

Ayrıntılı Bölge Seçimi

Ayrıntılı bölge seçimiyle hangi bölge ya da bölgelerden ziyaretçilerin sayfanıza ulaşabileceğini ayarlayabiliyorsunuz.

Saat ve Gün Seçimi

Saat ve gün seçimi sayesinde reklamınızın zamanını belirleyebiliyorsunuz. Potansiyel ziyaretçilerinizin çevrimiçi olabileceğini öngördüğünüz gün ve saati ayarlayarak hedef kitlenize doğru zamanda ulaşabilirsiniz.

Reklam Metni Oluşturma

Oluşturacağınız reklam metninizle ilgili bakışları daha hızlıca üstünüze çekebilirsiniz.

Sınırsız anahtar kelime seçimi

Gireceğiniz anahtar kelimelerle kitlenizin sınırlarını belirleyebilirsiniz. Geniş site içeriği için çok daha fazla anahtar kelime girerek çok daha fazla ziyaretçiyi sayfanıza çekebilirsiniz ya da daha az anahtar kelimeyle sadece belirlediğiniz hedefe ziyaretçilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Anahtar Kelimelere göre özel reklam metni oluşturma

Hazırlayacağınız özel reklam metninizle arayış içindeki bakışları sayfanıza yönlendirebilirsiniz.

Anahtar kelimelere göre reklam grupları oluşturma

Farklı odak noktaları belirleyip reklam gruplarıyla geniş hedef kitlelerin sayfanızı ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz

Anahtar kelimelere göre yönlendirmeler

Yönlendirmelerle anahtar kelimelerin sayfanızda nereyi işaret etmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Günlük bütçe seçimi

Günlük en düşük fiyat üstünden, bütçenizi artırarak daha fazla ziyaretçinin erişimini sağlayabilirsiniz. Kullandığınız anahtar kelimeye göre reklamınız Google arama sonuçları arasında listelenir. Bunun için Google sizden herhangi bir ücret talep etmez. Ne zaman ki reklamınızla ilgilenen bir kullanıcı sayfanıza tıklar o zaman belirlediğiniz bütçeden belirlediğiniz anahtar kelimenin değeri kadar kredi düşer. Bütçenize ulaşıncaya kadar sayfanıza erişen ziyaretçi sayısı da artmaya devam eder.  Tıklama başına artan maliyet sayesinde hem bütçenizi ayarlayabilir hem de hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Yaptığınız her harcama size potansiyel sayfa ziyaretçisi olarak geri döner.

Google ReMarketing

ReMarketing

Google sayfanızı ziyaret etmiş kullanıcıların tekrardan sayfanızı ziyaret etmesi için yeni bir yöntem sunuyor. Sayfanızda gezinen ziyaretçiyi yeniden sayfaya çekebilmek için daha önce gezindiği sayfaları, reklam bannerları şeklinde ziyaretçinin karşısına çıkartıyor. ReMarketing yani Yeniden pazarlama sayesinde, sayfanız kullanıcıya tekrar tekrar hatırlatılıyor. Böylece sayfanız ve  ziyaretçiniz aranızdaki bağ hiç kopmamış oluyor.

Özellikle e-ticaret siteleri için büyük bir avantaj sağlayan bu yöntem, sayfayı ziyaret edip herhangi bir ürün ve hizmet satın almayan müşteriyi tekrardan sayfaya çekmeyi hedefliyor. Ürünler müşteriye tekrardan hatırlatılıyor ve ilgisi çekilmeye çalışılıyor. İlk tıklamada satın almadığı ürün karşısına çıktığında hizmet sağlayıcı ve müşteri arasındaki ticari ilişki yeniden kurulabiliyor.

Google Görüntülü Reklam Ağı nasıl Uygulanır?

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google‘ın iş ortağı olabilir ya da iş ortağı olan bir sayfada reklamlarınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Belirleyeceğiniz anahtar kelimelerle tıklanma başına, gösterim başına ya da edinme başına maliyetler belirleyerek hizmet ya da ürünlerinizi hedef kitlenizin en çok ziyaret ettiği sayfalarda yayınlayabilirsiniz.

Google görüntülü reklam ağı ile reklamlarınızı Google reklamlarında olduğu gibi istediğiniz günde ve saatte, istediğiniz günlük ve aylık bütçeyle yayınlayabilirsiniz.

Raporlama araçlarını kullanarak reklamınızın gün içinde nasıl ilerleme kaydettiğini inceleyebilirsiniz. İnceleme sonuçları ile gerçek zamanlı ayarlamalar yapabilirsiniz.

Video Reklamları Yayınlama Süreci

Video Reklamları

Google Video reklamları, Google ReMarketingle aynı mantıkta çalışır. Sayfanızı bir kere ziyaret etmiş kullanıcıların ziyaret ettiği diğer sayfalarda video reklamlarınız yayınlanır. Başka sayfada gezinen eski ziyaretçileriniz sayfadaki görselin üstüne geldiğinde reklam videonuz birkaç saniye içinde otomatik olarak başlar.

Reklam videolarınız hedef kitlenize özel tüm sayfalarda yayınlanır.

Google Gmail Reklamları Yayınlama Süreci

Google Gmail Reklamları

Google e-posta hizmeti vermeye başladığı günden beri, Gmail tüm çevrimiçi kullanıcıların yöneldiği bir e-posta servisi olmaya başladı.  Depolama alanının büyüklüğü, kullanım kolaylığı, arayüz seçenekleri, e-posta grupları, farklı hesapları yönetme özelliği, google drive etkileşimi ve sayamadığımız pek çok özelliğinden dolayı tercih edilen bir e-posta hizmeti.

Bu kadar kullanıcısı olan bir servisin içinde reklam olmaması düşünülemez bile. Peki Google e-posta hesaplarında bu işi nasıl yapıyor? E-Posta kullanıcısı belirlenen anahtar kelimelerden birini ya da birkaçını e-posta içeriğine ya da başlığına yazarsa reklamlarınız hem alıcının hem de göndericinin hesaplarında görünmeye başlıyor. Ücretlendirmesiyse Adwords reklamlarında olduğu gibi tıklama başına hesaplanıyor. Böylece dijital dünyanın her alanında reklamlarınızla ben de buradayım diyebiliyorsunuz.

Google Ürün Listeleme Reklamları Yayınlama Süreci

Google Ürün Listeleme Reklamları

Satışını yapmakta olduğunuz ürünün veya hizmetin,  görselinin ve diğer ayrıntılarının listelendiği bir reklam türüdür. Kullanıcı arama motorunda ürününüzle ilgili bir anahtar kelime girdiğinde ürününüzün görseli ve ayrıntıları arama sonuçlarında görüntülenir. Doğrudan satışlarda ya da satışa yönelik aramalarda hedef kitlenize anında ulaşmanızı sağlayacak bir pazarlama yöntemidir. Özellikle e-ticaret yapan şirketlerin reklam ve satış ayağını güçlü tutacak en önemli hizmetlerden biridir.

Google Dönüşüm Hedefleme Reklamları Yayınlama Süreci

Google Dönüşüm Hedefleme

Farklı hedef kitlelere göre sayfa yönelimlerini belirleyebildiğiniz bir reklam türüdür. Hedef kitlenizin beklentilerine göre onları doğrudan yönlendireceğiniz sayfalar sayesinde,  bu hedeflere ulaşma olasılığı daha yüksek potansiyel müşterileri çekebilirsiniz. “Dönüşüm Hedefleme” sayesinde müşterilere ulaşarak geri dönüşleri ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

Youtube Reklamları Yayınlama Süreci

Youtube Reklamları

Youtube da dünyanın her yerinden internet kullanıcısı video izleyebilir ya da bir video yükleyebilir. Kullanım oranı en yüksek olan sitelerden biri olan youtube sayesinde videoların içerisine yerleştirilmiş reklamlarınız çok sayıda müşteriyi sizin tarafınıza çekebilir. Youtube’ a reklamları hem sizin hem de müşterileriniz için eğlenceli  bir reklam yöntemi olacaktır.

Enter your keyword